Uncategorized

Албанци од Косово направиле хаос во Венеција – го симнале италијанското, а го закачиле албанското знаме

На Денот на знамето, 29 ноември, група Албанци од Косово направиле хаос во Портогруаро, предградие на Венеција, јавуваат тамошните медиуми. Најмалку дваесетина Албанци го блокирале...

Скопјанка подведувала две малолетнички да имаат сексуални односи со возрасни мажи – потоа биле снимени

Рано утринава полицијата уапсила жена од Скопје, за која постојат сомнежи дека принудувала две малолетнички да имаат сексуални односи со возрасни мажи. Тие ги снималe...

Каков народ сме ние: Мајката на Вања, Зорица мораше да објаснува што работи маж ѝ – за луѓето да не шират дезинформации

Чуден народ сме ние Македонците, правиме драми каде не треба. Можеби и сегде е така, но кај нас доаѓа до израз, затоа што сме...

Веќе ДВА дена ги нема нигде: Две тинејџерки се качиле во такси во Грција – им се губи секоја трага

Две тинејџерки Елефтерија С.(13) и Аикатерини П.(14) од Калитеа, Грција, исчезнале вчера попладне откако наводно влегле во такси и се упатиле кон непозната дестинација. Грчката...

(ВИДЕО) Пожарникарите во Скопје со полни раце работа – Бил во швалерај па пробал да побегне од сопругот преку тераса

На социјалните мрежи веќе вирално се шири видео направено во скопската населба Ѓорче Петров на кое се гледа како маж виси од клима уред...

ВОНРЕДНА ситуацијата во соседна Бугарија – има десетици повредени, многумина се приведени – ова се новите детали

Најмалку 12 лица се повредени во судир меѓу бугарските навивачи во Софија и локалната полиција пред и за време на натпреварот меѓу Бугарија и...

Малиот Македон е гордост македонска: Се закити со златен медал на светскиот натпревар по математика

Осумгодишниот Македон Димитровски од Тетово со нови успеси. Овој пат, ново злато од натпреварот по математика „Кенгур 2023“, но и златен медал од Светскиот...

Нагла промена: Подгответе се – Од утре драстично мора да знаете едно нешто со времето

Утре ќе преовладува променливо облачно време со засилен јужен ветер. Попладне под влијание на нов влажен бран ќе има врнежи од дожд кои...

Македонците во ШОК ја примија вечерва веста: Попоски откри какво време не очекува во наредните неколку денови

Во следните часови ќе дува засилен, повремено силен ветер од јужен и од југозападен правец (повремено и локално со брзина од 60 до 80...

(ВИДЕО) Титулата им се „смешка“: Супер „кражба“ на Зафировска, чија мирна рака му донесе победа на Вардар над шампионот Баскет Кам

Во петтото коло од Првата женска кошаркарска лига, тимот на Вардар забележа победа над актуелниот шампион Баскет Кам со 64:62, со поени буквално во...

Популарни вести