Убава утринска вест: РАСТЕ минималната плата – од март, еве колку ќе изнесува

Од 2017 година минималната плата постојано растеше и сега изнесува 20.175 денари. За 6...

ХОРОР вест од Германија: 32-годишен Македонец убиен, настрадал во тепачка со Еритрејци

Триесет и две годишен Македонец бил убиен во германскиот град Есен. Тој настрадал по расправија со двајца Еритрејци. Кавгата се претворила во тепчака во...

(ВИДЕО) Двојно убиство кое го потресе цел регион: Ги заклал поранешната жена и мајка и

Маж (48) е уапсен вечерва во Србија под сомнение дека ги убил поранешната сопруга...

Вести од македонија

Тошковски потврди дека обезбедувач на Мицкоски нападнал друг полицаец – се огласиј и од ВМРО-ДПМНЕ, познато е што ќе сторат тие

Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски бара од надлежните институции и служби целосно да го расчистат случајот, во кој член на обезбедувањето на Христијан...

Шефот на обезбедувањето на Мицкоски нападнал колега полициски службеник пред угостителски објект

Според порталот 360 степени, шефот на обезбедувањето на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, Ивица Б., рано изутрината нападнал колега полицаец кој извршувал службени дејствија,...

Се трага по лице од Бангладеш, не се појавил на работното место на автопатот во изградба Охрид – Кичево!

На 15.02.2024 во 09.00 часот во Полициската станица Струга било пријавено дека Н.У.(33) од Бангладеш се оддалечил од домот каде привремено престојувал во Струга. Според...

Последни вести

ХОРОР вест од Германија: 32-годишен Македонец убиен, настрадал во тепачка со Еритрејци

Триесет и две годишен Македонец бил убиен во германскиот град Есен. Тој настрадал по расправија со двајца Еритрејци. Кавгата се претворила во тепчака во...

Убава утринска вест: РАСТЕ минималната плата – од март, еве колку ќе изнесува

Од 2017 година минималната плата постојано растеше и сега изнесува 20.175 денари. За 6 години минималната плата се зголеми 4 пати, а во наредниот...

Журналисти от Западните Балкани, свързани с неправителствената организация AJCF, която дарява за популяризирането на руските разкази

Според медиите от Молдова, германската неправителствена организация "Assoziation Journalisten im Kampf um den Frieden" - (AJKF), "Асоциация на журналистите за борба за свобода" -...

(ВИДЕО) Двојно убиство кое го потресе цел регион: Ги заклал поранешната жена и мајка и

Маж (48) е уапсен вечерва во Србија под сомнение дека ги убил поранешната сопруга (47) и нејзината мајка (75). Телата се пронајдени во куќа...

(ФОТО) ЛиДеМ со учество на 9-тата Национална конференција на Младежко ДПС во Софија

Претставници од подмладокот на ЛДП, деновиве беа дел од 9-тата Национална конференција на Младежко ДПС во Софија. За ова информираа самите тие преку социјалните...

Голема несреќа: Лошата вест брзо се прошири – маж паднал од трет кат на познат трговски центар, не успеал да се спаси, голема трагедија...

30-годишен маж вечерва загинал при пад од третиот кат во Трговскиот центар Рајиќево, јавија медиумите во соседна Србија. Несреќата се случила околу 18:30 часот. Мажот паднал...

18-годишна девојка исчезна во Струга: Нејзиниот татко моли за помош

Педесетгодишен стружанец трага по неговата 18 годишна ќерка која исчезнала. „Р.А.(50) од селото Лабуништа, струшко, пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка С.Б.(18)“, објави...

Економија

вести од светот

МОНСТРУМИ: Седум млади мажи од Египет силувале 13-годишно девојче во Италија и го принудиле нејзиното момче да ги гледа

Италијанскиот потпретседател побара хемиска кастрација за напаѓачите кои наводно групно силувале...

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА: Албанец од Македонија загинал на фронтот во Сирија

Албанецот Абдул Рахман Беља, попознат како Калед ал Албани бил убиен...

(ВИДЕО) Страшно за гледање: Српски кошаркар нападнат со нож!

Српскиот кошаркар, Немања Бјелица во детска игротека во Белград бил нападнат...

Вести од регионот

Голема несреќа: Лошата вест брзо се прошири – маж паднал од трет кат на познат трговски центар, не успеал да се спаси, голема трагедија...

30-годишен маж вечерва загинал при пад од третиот кат во Трговскиот центар Рајиќево, јавија медиумите во соседна Србија. Несреќата се случила околу 18:30 часот. Мажот паднал...

БРУТАЛНО НАСИЛСТВО: Маж (29) пцуел, навредувал и удрил девојка во глава – веста ги вознемири сите, најмногу жителите на градот Земун

Маж со иницијали, М.Ш. (29) е уапсен поради сомнение дека ја нападнал својата девојка С.О. (28). Се сомнева дека ја пцуел и навредувал девојката, а...

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА: При лавина на ски центар на Шар Планина – загина една жена, несреќата се случи од косовска страна

Косовската полиција соопшти дека попладнево странска државјанка загинала во зимскиот туристички центар Брезовица, на косовската страна на Шар Планина, јави дописникот на МИА од...

УЖАС ВО НИШ: Силувана девојка во лифт!

Полицијата го уапсила С.Ј. (32) од Алексинац осомничен дека силувал 24-годишна девојка во Ниш, соопштено е денеска. Тој е осомничен дека силувал девојка во лифт...

(ВИДЕО) Двојно убиство кое го потресе цел регион: Ги заклал поранешната жена и мајка и

Маж (48) е уапсен вечерва во Србија под сомнение дека ги убил поранешната сопруга (47) и нејзината мајка (75). Телата се пронајдени во куќа...

Магазин

Три хороскопски знаци ќе немаат среќа до 19 февруари – ќе мислат дека се тргнало наопаку

Три хороскопски знаци до 19 февруари ќе имаат впечаток дека животот им се превртел наопаку. Односите нема да бидат како што треба, ќе има премногу работа, а малку или...

Секој маж мора да го знае ова: Не ја допирајте жената за време на секс на овие ЧЕТИРИ места

Иако кога имате секс се препорачува дознавате нови ерогени зони со вашиот партнер, сепак постојат некои делови од телото кои треба да ги избегнувате. Прочитајте за кои делови станува...

Петар Грашо со став за детето на Северина: ОВА мора да го направите

Погледнете го видеото за кое зборува цел Балкан: Врховниот суд во Хрватска неодамна на пејачка Северина Вучковиќ ѝ го одзема старателството над нејзиниот син Александар. Според донесената одлука, целосното старателство...

ВЕСТИ ОД СПОРТОТ