СПОРТ

Албанци од Косово направиле хаос во Венеција – го симнале италијанското, а го закачиле албанското знаме

На Денот на знамето, 29 ноември, група Албанци од Косово направиле хаос во Портогруаро, предградие на Венеција, јавуваат тамошните медиуми. Најмалку дваесетина Албанци го блокирале...

Скопјанка подведувала две малолетнички да имаат сексуални односи со возрасни мажи – потоа биле снимени

Рано утринава полицијата уапсила жена од Скопје, за која постојат сомнежи дека принудувала две малолетнички да имаат сексуални односи со возрасни мажи. Тие ги снималe...

Каков народ сме ние: Мајката на Вања, Зорица мораше да објаснува што работи маж ѝ – за луѓето да не шират дезинформации

Чуден народ сме ние Македонците, правиме драми каде не треба. Можеби и сегде е така, но кај нас доаѓа до израз, затоа што сме...

Веќе ДВА дена ги нема нигде: Две тинејџерки се качиле во такси во Грција – им се губи секоја трага

Две тинејџерки Елефтерија С.(13) и Аикатерини П.(14) од Калитеа, Грција, исчезнале вчера попладне откако наводно влегле во такси и се упатиле кон непозната дестинација. Грчката...

Ѓоковиќ ГРМНА: Како не им е СРАМ – ми прават допинг контрола

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ не можеше да го сокрие револтот по четвртфиналето од Дејвис Купот во кое Србија ја победи Велика Британија и...

Девојката со лавовско срце: Ана Марија Коларовска го носеше својот Ѓорче Петров до нов успех во Европа

Македонскиот ракометен шампион, Ѓорче Петров успеа да обезбеди ласман во осминафиналето од Европскиот Куп, откако и на реванш средбата против Ојпен триумфираше со 48:36....

Драма во Аеродром: Вооружени лица со пиштоли нападнале скопјанец

Скопјанец бил нападнат од неколку лица од кои дел имале и пиштоли, соопшти Министерството за внатрешни работи. Министерството за внатрешни работи информираше дека утрово...

Македонија вечерва мора да биде ГОРДА: Столе Димитриевски беше неверојатен – одбрани се и не му дозволи на „кралот“ да победи

Македонија вечерва мора да биде горда, особено љубителите на фудбалот, кои останаа воодушевени од она што успеа да го направи македонскиот репрезентативен голман Столе...

Голема трагедија: Марко загина во сообраќајна несреќа, имаше само 26 години

Спортската и фудбалска јавност е во тага, откако се случи голема несреќа, со смртни последици. Веста за смртта на фудбалерот кој настапуваше за АСКО Линц...

(ВИДЕО) Бурно на фудбалски натпревар во Кавадарци – градоначалникот Митко Јанчев влета на терен, сакаше ДА ДЕЛИ ПРАВДА

Исклучително бурно прво полувреме одиграа екипите на Тиквеш и Гостивар попладнево во Кавадарци, пишува Спорт 1. Особено драматично беше во периодот од 31. до 35....

Популарни вести