СВЕТ

Албанци од Косово направиле хаос во Венеција – го симнале италијанското, а го закачиле албанското знаме

На Денот на знамето, 29 ноември, група Албанци од Косово направиле хаос во Портогруаро, предградие на Венеција, јавуваат тамошните медиуми. Најмалку дваесетина Албанци го блокирале...

Скопјанка подведувала две малолетнички да имаат сексуални односи со возрасни мажи – потоа биле снимени

Рано утринава полицијата уапсила жена од Скопје, за која постојат сомнежи дека принудувала две малолетнички да имаат сексуални односи со возрасни мажи. Тие ги снималe...

Каков народ сме ние: Мајката на Вања, Зорица мораше да објаснува што работи маж ѝ – за луѓето да не шират дезинформации

Чуден народ сме ние Македонците, правиме драми каде не треба. Можеби и сегде е така, но кај нас доаѓа до израз, затоа што сме...

Веќе ДВА дена ги нема нигде: Две тинејџерки се качиле во такси во Грција – им се губи секоја трага

Две тинејџерки Елефтерија С.(13) и Аикатерини П.(14) од Калитеа, Грција, исчезнале вчера попладне откако наводно влегле во такси и се упатиле кон непозната дестинација. Грчката...

Девојка (15) во Шведска обвинила таксист за силување – Нејзините браќа го обесија

Четири тинејџери, од кои тројца браќа, и 15-годишно девојче се осудени пред шведскиот суд за убиство на маж што таа го обвини за силување....

УЖАС: Дански пратеник призна дека е во врска со 15-годишно девојче – еве што направи неговата партија

28-годишниот Мајк Вила Фонсека, пратеник во данскиот парламент, во интервју за TV 2 призна дека е во врска со 15-годишно девојче. Со тоа го...

„Бугарија направи огромна глупост“: Авионот на Лавров не бил пропуштен – во Македонија пристигнал преку Грција и Турција

Авионот со кој рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров допатува во Скопје на Министерскито совет на ОБСЕ, прелетал преку воздушното пространство на Турција...

ЧЕТИРИ земји го откажаа доаѓањето на самитот на ОБСЕ во Скопје – позната и причината

По Украина, и Естонија, Летонија и Литванија најавија дека нема да допатуваат на министерскиот состанок на ОБСЕ во Скопје, доколку му се дозволи на...

Светот повеќе не е безбеден: Застрелани тројца палестински студенти во САД – причината ги ШОКИРАШЕ СИТЕ

Американската полиција и федералните агенти трагаат по вооружен маж кој застрела и рани тројца студенти од палестинско потекло во Бурлингтон, Вермонт, за што истражителите...

Требаше да има МИР, ама ТРЕТА земја го нападна Изреал: Извршени повеќе од 20 напади кон израелската војска

Нов напад на Хезболах врз Израел. Проиранскиот Хезболах ги засили своите напади врз Израел од јужен Либан. Таму како последица на израелски бомбардирања тие...

Популарни вести