РЕГИОН

Албанци од Косово направиле хаос во Венеција – го симнале италијанското, а го закачиле албанското знаме

На Денот на знамето, 29 ноември, група Албанци од Косово направиле хаос во Портогруаро, предградие на Венеција, јавуваат тамошните медиуми. Најмалку дваесетина Албанци го блокирале...

Скопјанка подведувала две малолетнички да имаат сексуални односи со возрасни мажи – потоа биле снимени

Рано утринава полицијата уапсила жена од Скопје, за која постојат сомнежи дека принудувала две малолетнички да имаат сексуални односи со возрасни мажи. Тие ги снималe...

Каков народ сме ние: Мајката на Вања, Зорица мораше да објаснува што работи маж ѝ – за луѓето да не шират дезинформации

Чуден народ сме ние Македонците, правиме драми каде не треба. Можеби и сегде е така, но кај нас доаѓа до израз, затоа што сме...

Веќе ДВА дена ги нема нигде: Две тинејџерки се качиле во такси во Грција – им се губи секоја трага

Две тинејџерки Елефтерија С.(13) и Аикатерини П.(14) од Калитеа, Грција, исчезнале вчера попладне откако наводно влегле во такси и се упатиле кон непозната дестинација. Грчката...

Веќе ДВА дена ги нема нигде: Две тинејџерки се качиле во такси во Грција – им се губи секоја трага

Две тинејџерки Елефтерија С.(13) и Аикатерини П.(14) од Калитеа, Грција, исчезнале вчера попладне откако наводно влегле во такси и се упатиле кон непозната дестинација. Грчката...

(ВИДЕО) Се запали градски автобус – соседите не се задоволни од својот јавен превоз

Градски автобус се запали на улицата Воислав Илиќ кај Синиот мост во Белград. Возачот веднаш се обидел да го изгасне пожарот, но не успеал....

Супер вест, парите утринава се „легнати“ на сметките: Секој пензионер ќе добие по ДЕСЕТ ИЛЈАДИ ДИНАРИ во соседна Србија

Пензионерите во Србија денеска на своите банкарски сметки ќе добијат еднократна државна помош од 10.000 динари (едно евро = 116,73 динари). – Државата одвои...

Чудни работи се случуваат на Балканот: Пред два дена исчезна Вања, а на 20-ти ноември Филип (21г) во соседна Србија

Пријателите и семејството на Филип Урумовиќ (21), кој исчезна на 20 ноември во раните утрински часови во Кленак (Војводина), и по осум дена откако...

Невремето ги зема и првите жртви: Две лица загинаа во Бугарија – прогласена ВОНРЕДНА состојба

Регионот е погоден од снежни врнежи кои предизвикаа сериозни проблеми. Две лица загинаа во Бугарија, а едно во Молдавија, како последица на снежното невреме...

По Украина и Газа, може ли да дојде до нов конфликт на Балканот?

Додека војните во Израел и Украина продолжуваат, некои политичари и аналитичари го споменуваат стравот дека може да дојде до нов конфликт на Балканот, анализира...

Популарни вести