МАКЕДОНИЈА

Се апси во Македонија – над 15 припадници на затворската полиција зад решетки

Утрово во полициската акција на Бирото за јавна безбедност при МВР се апсат припадници на затворската полиција. Како што дознава 24инфо.мк уапсени се најмалку 15...

Османи ја покани Силјановска Давкова на ТВ дуел

Кандидатот за претседател од Европскиот фронт – Бујар Османи инсистира на медиумски „дуел“ со противкандидатот од ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова. Од неговиот изборен штаб велат...

НЕ Е ДОБРО: Се шири пожарот на Шара – потенцијална опасност и за селото Селце

Пожарот на село Селце не е локализиран. Напротив, тој е проширен, информираат од Јавната установа Национален парк „Шар планина“. Од утрово на терен се девет...

Убијците воопшто немаат каење: 20 дена трае потрагата по Данка – тие не откриваат каде е телото

Исчезнувањето на Данка Илиќ било пријавено на 26-ти март, а девет дена подоцна работниците на „Водовод“ од Бор, Дејан Драгијевиќ (50) од село Злот...

Студентите и учениците денес убаво изненадени: На нивните сметки легнаа пари – еве за што се работи

Сите ученички и студентски стипендии се исплатени. Исплатата се однесува на сите постојни корисници за учебната, односно академска 2023-2024 година. Стипендиите се исплатени заклучно...

Полицијата веднаш излезе на терен: Пронајден куршум до дворот на Таравари – каква порака е испратена?

Викенд превирањата во Алијанса за Албанците прераснаа во закани и физички пресметки. Дел од албанските медими утрово пишуваат дека во дворот на семејната куќа на...

Работата не изгледа добро: Директор нападнат со кундак во Тетово – пресметката добива нов тек

Медиумите од лице место дознаваат нови детали од пресметката во Тетово, меѓу сопартијци која се случила во ресторан. Првиот човек на Алијанса за Албанците Арбен...

Ништо повеќе нема да биде исто, високи членови на АА меѓусебно физички се пресметале вечерва во Тетово – ова се деталите

Несогласувањата ескалираат во тепачки, приврзаниците на Арбен Травари посегнаа по насилство откако денеска на прес-конференција поранешниот претседател на Алијанса за Албанците, Зијадин Села најави...

Време е албанската опозиција победи: Голем удар за ДУИ – Таравари со јасна порака до своите сопартијци

Претседателот на Алијансата на Албанците Арбен Таравари попладнево на фејсбук најави дека од Собранието на неговата партија ќе побара да влезат во коалиција со...

Некои го оправдуваат, други пак го осудуваат: Професор најави – ако напишете Северна Македонија ќе имате пониска оцена

Професорот од Филозофски факултет, д-р Владимир Трајковски, јавно на социјалната мрежа „Фејсбук“, им испрати порака на своите студенти, дека не сака да види назив...

Популарни вести