МАКЕДОНИЈА

Османи ја покани Силјановска Давкова на ТВ дуел

Кандидатот за претседател од Европскиот фронт – Бујар Османи инсистира на медиумски „дуел“ со противкандидатот од ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова. Од неговиот изборен штаб велат...

НЕ Е ДОБРО: Се шири пожарот на Шара – потенцијална опасност и за селото Селце

Пожарот на село Селце не е локализиран. Напротив, тој е проширен, информираат од Јавната установа Национален парк „Шар планина“. Од утрово на терен се девет...

Убијците воопшто немаат каење: 20 дена трае потрагата по Данка – тие не откриваат каде е телото

Исчезнувањето на Данка Илиќ било пријавено на 26-ти март, а девет дена подоцна работниците на „Водовод“ од Бор, Дејан Драгијевиќ (50) од село Злот...

Пендаровски од Куманово: Овие пет години не зборуваме за меѓуетнички тензии

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски синоќа одржа граѓански митинг во Куманово. Пред граѓаните, Пендаровски ја претстави својата програма за новиот петгодишен мандат и истовремено потсети...

Исчезна тинејџер од Скопје

На 12.04.2024 во 08.30 часот во Полициската станица Гази Баба од СОС Детско село било пријавено дека од установата се оддалечил нивниот штитеник Т.П.(17)...

Спасовски: Кумановци најдобро знаат со Стево имаме европска иднина

Носителот на листа за пратеници од Изборна единица 2, предводена од СДСМ и коалицијата за европска иднина, Оливер Спасовски во Куманово се сретна со...

По нападот на Иран кон Изреал, итно се организира и Македонија: Еве што најави Бујар Османи

По нападот на Иран врз Израел и најавите за возвраќање, МНР утрово формираше кризен штаб надлежен да ги извлече македонските државјани од Блискиот исток...

МВР добило известување дека Грујевски е приведен во Хрватска, но денеска е ослободен

Министерството за внатрешни работи вчера добило известување од Интерпол-Хрватска дека обвинетиот за масовното прислушување, Горан Грујевски бил приведен во Хрватска, но денеска добиле ново...

12 години никаде го нема Ангел – киднаперите отслужија казна затвор и се преселија во Словенија

Веќе 12 години, Ангел Стојанов од Велес никаде го нема, не се наоѓа ни меѓу живите, ниту меѓу мртвите. Ангел исчезна на 7 март 2012...

Ништо ново, кога доаѓа Велигден: Цените на јагнешкото се зголемија и имаат нагорна тенденција

Телевизија 24 направи обиколка по дел од месарите. Можевме да забележиме дека во сите има јагнешко месо. Интересот засега не е голем за кујпување...

Популарни вести