МАГАЗИН

Албанци од Косово направиле хаос во Венеција – го симнале италијанското, а го закачиле албанското знаме

На Денот на знамето, 29 ноември, група Албанци од Косово направиле хаос во Портогруаро, предградие на Венеција, јавуваат тамошните медиуми. Најмалку дваесетина Албанци го блокирале...

Скопјанка подведувала две малолетнички да имаат сексуални односи со возрасни мажи – потоа биле снимени

Рано утринава полицијата уапсила жена од Скопје, за која постојат сомнежи дека принудувала две малолетнички да имаат сексуални односи со возрасни мажи. Тие ги снималe...

Каков народ сме ние: Мајката на Вања, Зорица мораше да објаснува што работи маж ѝ – за луѓето да не шират дезинформации

Чуден народ сме ние Македонците, правиме драми каде не треба. Можеби и сегде е така, но кај нас доаѓа до израз, затоа што сме...

Веќе ДВА дена ги нема нигде: Две тинејџерки се качиле во такси во Грција – им се губи секоја трага

Две тинејџерки Елефтерија С.(13) и Аикатерини П.(14) од Калитеа, Грција, исчезнале вчера попладне откако наводно влегле во такси и се упатиле кон непозната дестинација. Грчката...

Карти на ПОПУСТ: Теодора Џахверовиќ, Аца Лукас, Катерина Грујиќ и многу други ѕвезди за Нова година во Охрид

Започнува новогодишната еуфорија, а со сето тоа се најавуваат и артистите кои ќе бидат задолжени за забава на и околу новогодишните празници. Во Македонија, секогаш...

Тато ме тепа со појас, а некогаш со рака: Снимка од Југославија од 1981 година доби бројни коментари на интернет

Интересно е што младите испитаници без никаков срам пред камера зборувале со што ги тепале, а некои дури и мислеле дека понекогаш мора да...

„Црн петок“ – еве кои производи најмногу се купуваат на овој ден

Црниот петок не е ист во Македонија или во западните земји. Тој потекнува од Америка, а во последно време го има во сите земји. Компаниите...

Крај на љубовта која траеше 19 години: Се разведуваат Ирена и Љубомир Фрчкоски – близок човек да нив откри што се случило

Професорот Љубомир Фрчкоски и неговата сопруга Ирена Фрчкоска се разведуваат по речиси две децении брачен живот, објави „Фокус“. Според добро упатени извори на „Фокус“, двојката...

(ФОТО) Фановите загрижени и уплашени: Еден од најдобрите македонски пејачи Спасен Сиљаноски – вечерва доживеа сообраќајна несреќа

Познатиот македонски пејач, Спасен Сиљаноски вечерва иммал сообраќајна несреќа. Во наредниот период, тој најави дека ќе мора да паузира, откако имал несреќа. Се огласи преку...

(ВИДЕО) Ковачевски, Вучиќ и Милатовиќ заеднички пеат песна – слушнете како звучеше сето тоа

Македонскиот премиер Димитар Ковачевски, српскиот претседател Александар Вучиќ и црногорскиот претседател Јаков Милатовиќ ја отпеаја песната „Дајте вина, хочу лом“. Премиерот Димитар Ковачевски, по свеченото...

Популарни вести