ЕКОНОМИЈА

Албанци од Косово направиле хаос во Венеција – го симнале италијанското, а го закачиле албанското знаме

На Денот на знамето, 29 ноември, група Албанци од Косово направиле хаос во Портогруаро, предградие на Венеција, јавуваат тамошните медиуми. Најмалку дваесетина Албанци го блокирале...

Скопјанка подведувала две малолетнички да имаат сексуални односи со возрасни мажи – потоа биле снимени

Рано утринава полицијата уапсила жена од Скопје, за која постојат сомнежи дека принудувала две малолетнички да имаат сексуални односи со возрасни мажи. Тие ги снималe...

Каков народ сме ние: Мајката на Вања, Зорица мораше да објаснува што работи маж ѝ – за луѓето да не шират дезинформации

Чуден народ сме ние Македонците, правиме драми каде не треба. Можеби и сегде е така, но кај нас доаѓа до израз, затоа што сме...

Веќе ДВА дена ги нема нигде: Две тинејџерки се качиле во такси во Грција – им се губи секоја трага

Две тинејџерки Елефтерија С.(13) и Аикатерини П.(14) од Калитеа, Грција, исчезнале вчера попладне откако наводно влегле во такси и се упатиле кон непозната дестинација. Грчката...

КЕШ ЗА СИТЕ: Владата донесе одлуки – ќе има субвенции за ученици, студенти, пензионери, невработени

Со мерките се опфаќаат 120 илјади млади, 74 илјади социјално ранливи категории, 187 илјади пензионери, 40 илјади земјоделци, 600 илјади домаќинства, 70 илјади компании Од...

Граѓаните презадоволни: Дарио Николовски само што потврди – Од 1 декември ќе стартува дневна евтина тарифа на струјата

Според коментарите на Дарио Николовски, директор на Агенцијата за енергетика, во интервју за Телевизија 21, дневната ниска тарифа на струја ќе започне од 1...

Администрацијата на „маки“: Еден ден ќе работат со скратено работно време, другиот воопшто нема да работат – ниту пак ќе го одработат

Врз основа на заклучоците донесени на 199 седница на Владата на Република Северна Македонија, одржана на 14.11.2023 година, Министерството за труд и социјална политика...

Освоен СУПЕР милионер џек-пот вреден 20 милиони денари – ПОЗНАТО кој е добитникот и од кој град доаѓа

Освоен е рекордниот добитен износ на „СУПЕР МИЛИОНЕР џекпот“ на ВИДЕОЛОТАРИЈА КАСИНОС АВСТРИЈА за 2023, вреден 20 890 990 денари. Од денес 14.11.2023 активен е...

УЈП на никого не простува: Со ИМЕ и ПРЕЗИМЕ ги објави сите должници – физички и правни лица

Управата за Јавни Приходи ја објави најновата листа на должници бр.11/2023, каде објавени се 1815 должници – правни лица (повеќе за 32 од претходната...

Проверете ги ваши сметки: Во моментот низ цела Македонија се врши прилив на пари

Еден од најуспешните проекти е МојДДВ, сосема си го оправда своето постоење, рече денеска заменик претседателката на СДСМ и директорка на УЈП, Сања Лукаревска...

Популарни вести