СКАНДАЛОЗНА РАСПРАВИЈА ВО „ЅГ“: Саша Поповиќ шокиран од безобразието на младиот пејач – „можам да бидам поголема ѕвезда од 10 ваши финалисти!“

Мики Секуловски повторно имаше одличен настап во „Ѕвездите на Гранд“ со кој помина во следниот круг, но овој пат во фокусот беше младиот пејач со кој се натпреваруваше, Бобан Лазиќ.

Имено, претставниците на жирито и покрај тоа што беа неодлучни кој да оди понатаму, на крај директно помина Мики.

Но Боле не беше задоволен од освоените три гласови со кои што мораше да оди во бараж, па најпрво почна да ја коментира одлуката на Марија Шерифовиќ откако таа образложи зошто не гласала за него, туку за Секуловски, кој секако беше подобар.

Младиот пејач не беше задоволен што доби току малку гласови кога некои други, што се многу послаби, добиваат повеќе.

Во расправата се вклучи и Цеца која застана на неговата страна, но истовремено обидувајќи се да го смири пејачот.

„Бобан, аршините не се еднакви и се те разбирам и ти си во право“, му кажа Цеца додавајќи дека некои поминуваат и покрај тоа што пееле со фалш, додека некои други навистина треба да се потрудат за тоа.

Потоа се вклучи Саша Поповиќ кој напомена дека фалшовите не се мерило кој колку гласови ќе добие и дека досега има направено „сто ѕвезди“ од оние што се натпреварувале во шоуто. Тој го потсети дека се пријавувал на аудиции како млад, и кога пеел фалш, но и дека една година не го пуштил да се натпреварува, па потоа го пуштил.

„Ова е седми круг. Јас кога избирам точно знам. Ова го работам дваесет години, размислувам како продуцент и гледам дали некој може нешто да направи. Можеби и послабо пеел“.

„Пеењето е најважно, но не е сé во пеењето“, изјави Поповиќ по што младиот пејач продолжи да се расправа.

„Минатата година кога испаднав со шест гласови, гарантирам дека можам да бидам поголема ѕвезда од десет ваши финалисти. Само немам пари да дадам 20.000 евра за песна, плус за три песни. Отидов предалеку сега, изјави тој“, по што Поповиќ му кажа дека го почитува неговиот став и дека му се допаѓа тоа кога натпреварувачите ќе го каже она што го мисли.

Но бидејќи Бобан потоа на коментар на Марија Шерифовиќ која повтори дека тука не станува збор само за пеење, туку се избира и некој што првенствено е телевизиска личност, што ќе го сака публиката, коментираше дека мисли дека неговото учество во шоуто полека губи смисла, веднаш се огласи и Поповиќ, кој го предупреди дека станува безобразен ако навистина мисли така.

Ова навистина не го разбирам, сега излезе безобразен и мислам дека со тој твој став и не ти е местото тука. Ако мислиш дека местото не ти е тука, тогаш навистина не знам што, му кажа Поповиќ.

Сепак и покрај критиките, Поповиќ на крај, по баражот одлучи да го пушти и Бобан во следниот круг.

Како сето тоа изгледаше, погледнете во продолжение…

РЕКЛАМА

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

ОСТАВИ КОМЕНТАР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

ПОВЕЌЕ ОД АВТОРОТ

Османи ја покани Силјановска Давкова на ТВ дуел

Кандидатот за претседател од Европскиот фронт – Бујар Османи инсистира на...

Пендаровски од Куманово: Овие пет години не зборуваме за меѓуетнички тензии

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски синоќа одржа граѓански митинг во Куманово. Пред...

- A word from our sponsors -

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Османи ја покани Силјановска Давкова на ТВ дуел

Кандидатот за претседател од Европскиот фронт – Бујар Османи инсистира на медиумски „дуел“ со противкандидатот од ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова. Од неговиот изборен штаб велат „со цел да ги презентираат нивните понуди и отворено да зборуваат пред граѓаните за тоа кој каква визија има за Северна Македонија, веќе...

НЕ Е ДОБРО: Се шири пожарот на Шара – потенцијална опасност и за селото Селце

Пожарот на село Селце не е локализиран. Напротив, тој е проширен, информираат од Јавната установа Национален парк „Шар планина“. Од утрово на терен се девет ренџери, тетовските пожарникари, а во гаснењето на пламените јазли помага и локалното население. И денеска се очекува помош за гаснење од воздух, иако вчера...

Убијците воопшто немаат каење: 20 дена трае потрагата по Данка – тие не откриваат каде е телото

Исчезнувањето на Данка Илиќ било пријавено на 26-ти март, а девет дена подоцна работниците на „Водовод“ од Бор, Дејан Драгијевиќ (50) од село Злот и Срѓан Јанковиќ (50) од село беа уапсени. Продолжува потрагата по телото на двегодишната Данка Илиќ од Бор. Полицијата го пребарува теренот од селото...

Пендаровски од Куманово: Овие пет години не зборуваме за меѓуетнички тензии

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски синоќа одржа граѓански митинг во Куманово. Пред граѓаните, Пендаровски ја претстави својата програма за новиот петгодишен мандат и истовремено потсети на сработеното во првиот свој мандат како претседател на државата. „Во изминативе пет, односно седум, седум и пол години зборувам и за парламентарната власт,...

Во потрагата по Данка полицијата пребарува депонии и резервоари со вода

Потрагата по телото на двегодишната Данка Илиќ од Бор продолжува, полицијата и жандармеријата го пребаруваат просторот од село Злот до село Шумраковац каде има неколку депонии и резервоари со вода. Еден од осомничените за убиството на сослушувањето признал дека го преместил телото, што ја отежнува работата на полицијата. Припадниците...

Пендаровски: На Мицкоски најголем страв му е Груевски случајно да не се врати назад

На вчерашниот граѓански митинг во Куманово, кандидатот за претседател Стево Пендаровски одговарајќи на прашање од граѓани зошто ВМРО-ДПМНЕ во последните денови ги засилува нападите и заканите кон него, тој одговори дека за тоа постојат две причини. „Прво, тоа се таков тип на луѓе, 11 години владееја со насилство....

Голема трагедија ги промени плановите: Одложени денешниот и утрешниот митинг на Коалицијата Вреди

Митингот на Коалицијата Влен (Вреди) што требаше да се одржи вечерва во Гостивар во 20:30 часот е одложен. И утре нема да има активности на претседателскиот кандидат од оваа коалиција, Арбен Таравари. Како што информираат од Изборниот штаб на Коалицијата Влен (Вреди), одложувањето е поради тоа што денеска...

ФОТО СПОРЕДБА: Пендаровски во Куманово собра двојно повеќе народ од Силјановска Давкова

Вечерва во Куманово на голем народен митинг СДСМ собра двојно повеќе народ од митингот на Гордана Силјановска Давкова и ВМРО-ДПМНЕ од пред неколку дена и ја покажаа силата и борбеноста на Кумановци да се освои европската иднина. Од масовниот митинг се гледа дека Куманово е подготвено да се...

Пендаровски: Мицкоски е докажан извор на лажни вести, страв му е да не му се врати Груевски

На вечерашниот граѓански митинг во Куманово, кандидатот за претседател Стево Пендаровски одговарајќи на прашње од граѓани зошто ВМРО-ДПМНЕ во последните денови ги засилува нападите и заканите кон него, тој одговори дека за тоа постојат две причини. „Прво, тоа се таков тип на луѓе, 11 години владееја со насилство....

ВИДЕО: Прекин во Серија А, играч доживеа срцев удар и сите се молат за него

Натпреварот меѓу Удинезе и Рома не го доживеа крајот во рамки на 32. коло од Серија А, поради немил настан кај еден од играчите на „волчицата“. Средбата е прекината при резултат 1-1, затоа што стоперот на Рома, Един Ндика, почувствува болка во градите и се сруши на терен....

Сабота полна семејно насилство: Син нападнал мајка, тројца мажи сопругите

Во полицискиот билтен денеска се регистрирани четири случаи на семејно насилство низ Македонија. Прво вчера во 11.30 часот во СВР Скопје, 25-годишна жена од Скопје пријавила дека претходната вечер околу 23.00 часот на подрачјето на општина Аеродром била физички нападната од нејзиниот сопруг О.Д.. Во 16.00 часот, пак, исто...

Се освестија ли конечно СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ: И двете партии гласно кажаа НЕ за овој услов на ДУИ, по никоја цена

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ не го прифатија условот на ДУИ да ги добија гласовите за својот претседателски кандидат во вториот круг, како замена за новиот избор на шефот на државата да биде биран во Собранието по Бадентеров принцип. – Претседателот на државата во иднина да се избира во...