(Вознемирувачко видео) Тежок инцидент ноќеска во познат клуб: Седум лица повредени, девојка со тешки изгореници е на интензивна нега

Вистинската драма се одвивала ноќеска во популарниот Кафе и Диско бар „Монако“ во Карловац, јавуваат локалните медиуми. Повредени се вкупно 7 лица, 4 потешко, а тројца полесно. Несреќата ја предизвикала 23 годишна келнерка.

Околу 2 – 2:30 часот, како што дознавме, келнерката го „запалила“ локалот со пијалок кој содржи 80 проценти алкохол и се користи во коктели. Според првите информации, се запалило шише во кое имало популарен пијалок, а огнот од локалот зафатил и неколку лица, како што може да се види на видеото кое кружи на социјалните мрежи.

Додека шанкот „гори“, огнот проголта најмалку три лица како што се гледа на видеото. Настанала паника, а како што дознаваме, полицијата пристигнала многу брзо, додека повредените биле пренесени во карловачката болница во Шварча, на само неколку стотини метри од кафеаната.

Од полицијата утринава го потврдија настанот, без да соопштат конкретни детали, со образложение дека во текот на денот ќе испратат соопштение. Околу 10 часот утрово, полицијата на Карлови Вари соопшти дека 4 лица се потешко, а 3 полесно повредени:

– На местото на инцидентот е извршен увид, при што е утврдено дека четири лица се тешко повредени, а три се полесно повредени од изгореници предизвикани од нестручно ракување со алкохолни пијалоци од страна на 23-годишна вработена во угостителскиот објект, при што се изгореници и повреди се здобиле луѓе околу шанкот. Ќе следи натамошна кривична истрага за да се утврдат сите околности на настанот на овој настан.

Инцидентот го потврди сопственикот Гордан Фанчев кој во име на компанијата се огласи на ФБ и ИГ изразувајќи жалење за инцидентот и загриженост за повредените.

– Драги пријатели и гости. Сакаме да изразиме искрено жалење за немилиот инцидент што се случи синоќа во диско клубот Монако. На оштетените и повредените им посакуваме што побрзо и безболно закрепнување 😔, ќе ги покриеме штетите на личните работи на сите повредени (ве молиме контактирајте не на 097/6322-600 или преку социјалните мрежи), а ние стоиме покрај сите повредени на кои им е потребна каква било помош со се што можеме да направиме. За жал, не можеме да промениме и да влијаеме на фактот дека се случил инцидентот, но можеме да изразиме жалење и да се обидеме да го поправиме барем она што може да се поправи, порача сопственикот.

Една девојка има тешки изгореници

Две девојчиња, двете родени 2002 година, се во Општата болница во Карловац по синоќешните драматични настани во кафе барот Монако.

Едно девојче е на одделението за интензивна нега со сериозни повреди, односно изгореници на телото, а освен телото, настрадале и лицето и устата, изјави за Радио Мрежница директорката на болницата д-р Ивана Ковачиќ.

РЕКЛАМА

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

ОСТАВИ КОМЕНТАР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

ПОВЕЌЕ ОД АВТОРОТ

НАЈНОВО: Вработен во ЕВН нападнат во Сарај

На 16.04.2024 во 15.00 часот во СВР Скопје, Д.Б.(38) од с.Кадино,...

Кај 73-годишен дедо од Крушево пронајдени пиштол и дрога

Полицијата уапси 73-годишен дедо кај кога биле пронајдени пиштол и дрога....

- A word from our sponsors -

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

НАЈНОВО: Вработен во ЕВН нападнат во Сарај

На 16.04.2024 во 15.00 часот во СВР Скопје, Д.Б.(38) од с.Кадино, општина Илинден, пријавил дека во с.Глумово, општина Сарај, при извршување работни задачи како вработен во ЕВН, бил физички нападнат од едно лице. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Кривична за охриѓанец: Се обидeл да удри полицајци на должност и побегнал, а подоцна предизвикал сообраќајка

СВР Охрид поднесе кривична пријава против К.М.(24) од Охрид. Тој се сомничи за сторено кривично дело „напад врз службено лице при вршење работи од безбедноста“. Имено на 14.04.2024 на магистралниот пат Охрид – Кичево, пријавениот со своето возило „ренџ ровер“ се обидел да удри полициски службеници кои вршеле службени...

Кај 73-годишен дедо од Крушево пронајдени пиштол и дрога

Полицијата уапси 73-годишен дедо кај кога биле пронајдени пиштол и дрога. - На 15.04.2024, полициски службеници од ОВР Крушево го лишиле од слобода В.Ц.(73) од Крушево. При претрес во неговиот дом во с.Кошино, општина Долнени, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени при што одземени пиштол,...

Министерката Костадиновска Стојчевска најави тужба за клевета против градоначалничката Арсовска

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска ќе добие кривична пријава за клевета најави министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска. Причина за тоа се „инсинуациите и небулозите дека знаела за пожарот, но не пријавила веднаш“, но и за другите работи за кои беше обвинета од Арсовска. Таа додаде дека...

Се симнала од автобус 23-ка и ѝ се губи секаква трага: Мистериозно исчезна 34 годишната Ана – регионот на нозе

Ана Личник (34) од Белград исчезнала во неделата на 24 март. Таа патувала со јавен превоз, а по симнувањето од автобусот број 23 ѝ се губи секаква трага. Меѓутоа, во автобусот ја заборавила чантата во која имало ливче со телефонскиот број на поранешниот сопруг на Ана. – Последен пат...

Се е бело: Голема количина на снег има во одредени делови од Балканот – еве каква е ситуацијата

Снег падна во некои делови на Балканот Како што најавија метеоролозите, температурите по вистинските летни се враќаат на нивото на оние од зимскиот период. Денеска ќе биде облачно и многу постудено со врнежи од дожд. Во ридско-планинските предели претпладне понекаде во пониските предели ќе врне и снег. Врнежите ќе...

Вечерва нема да се спие: Израел уби командант на Хезболах

Израелските одбранбени сили (ИДФ) во бомбардирање на јужен Либан убиле тројца членови на милитантната група Хезболах, од кои еден бил командантот Исмаил Баз. Хезболах соопшти дека жали за смртта на Баз, но не даде повеќе детали, додека ИДФ соопшти дека тој бил командант на крајбрежниот сектор на групата...

Владата го задолжи МВР да достави комплетна информација за случајот со новинарот Фуркан Салиу

Владата, на предлог на техничкиот премиер Талат Џафери, го задолжи Министерството за внатрешни работи, да достави комплетна информација по однос на случувањата на настанот поврзан со новинарот Фуркан Салиу, согласно барањето од Советот на Европа за давање одговор околу овој случај, соопшти владината прес-служба. МВР на 11 април...

Владата донесе конечна одлука: ЕВН Македонија ќе биде универзален снабдувач – еве што значи тоа

Владата, согласно Законот за енергетика, ја донесе и Одлуката за избор на универзален снабдувач. За најповолна понуда за избор на универзален снабдувач, во соодветната постапка е избрана понудата доставена од групата понудувачи ЕВН Македонија електроснабдување ДООЕЛ Скопје – носител и ЕВН Македонија АД Скопје – член на...

(ВИДЕО) Балканот во ШОК: Големо невреме во овие ТРИ држави – познато е кога ќе дојде во Македонија

Како што може да се види на страницата на Инстаграм „Хаилз Србија“, бурниот ветар крева прашина и ретко што може да се види на патот. Силно невреме, од Хрватска и од Словенија, попладнето околу 15 часот пристигна и во Србија, објави српски Мондо. Засега врне поретко, а невремето...

ХОРОР: 26-годишник се обидел да силува 68-годишна жена

Полицијата во Македонска Каменица го провела А.В. (26) од село во општината, откако било пријавено дека на 14 април се обидел да изврши обљуба врз 68-годишна жена од друго село во Македонска Каменица. По целосно документирање на случајот, против него ќе следува соодветна пријава.

Избори се, се ветува се и сешто: Таравари ќе ги плаќа каматите од брзите кредити – ако дојде на власт

Претседателскиот кандидат Арбен Таравари денеска ја посети Струга, каде разговараше за различни прашања во заедницата, почнувајќи од здравствените работници до граѓаните.Тој изрази загриженост за коцкањето и штетните практики на банките. „Денеска имавме посета на градот Струга и населените места во Струга. Средбата ја започнав со моите колеги, лекари...