МОНСТРУМИ: Седум млади мажи од Египет силувале 13-годишно девојче во Италија и го принудиле нејзиното момче да ги гледа

Италијанскиот потпретседател побара хемиска кастрација за напаѓачите кои наводно групно силувале тинејџерка во јавен тоалет во градот Катанија. Матео Салвини, лидерот на италијанската десница, рече дека 13-годишното девојче било „силувано од група од седум Египќани“ и дека може да има „само еден лек: хемиска кастрација“, што неговата партија Лега наскоро ќе ја предложи.

Членот на неговата партија, европратеничката Аналиса Тардино, додаде: „Остануваме цврсто на идејата дека ни треба хемиска кастрација за силувачите и педофилите, доживотен затвор за слични епизоди, како и поголема безбедност во нашите градови“.

Во паркот Вила Белини во Катанија, Сицилија на 30 јануари околу 19 часот и 30 минути е силувано 13-годишно девојче додека се шетало со своето 17-годишно момче. Група млади Египќани на возраст од 15 до 19 години ги натерале девојката и нејзиното момче да влезат во јавен тоалет, каде што некои од нив го држеле момчето додека други ја силувале девојката.

Седуммината осомничени, од кои тројца се малолетни, наводно илегално влегле во Италија во периодот од ноември 2021 до март 2023 година како „малолетници без придружба“, објави Ла Република. Тардино ги повика осомничените „веднаш да се вратат во својата татковина“. „Во Египет никогаш не би дозволиле такво однесување. Безбедноста на нашите деца мора да биде на прво место“, додаде таа.

Италијанската премиерка Џорџа Мелони, која викендов престојуваше во Катанија во однапред договорена посета, изјави дека е шокирана од веста. Таа изрази сочувство до жртвата и нејзиното семејство и вети дека „правдата ќе биде задоволена“.

Девојката рекла дека двајца од обвинетите ја грабнале, а другите нејзиното момче.

Таа рече дека се обидела да се ослободи, како и нејзиното момче, но тие не успеале да ги совладаат седумте тинејџери. Двајца од нив наводно ја силувале додека другите гледале. Таа рече: „И го натераа и моето момче да гледа“. „Врескаше, беше очаен. Им реков на напаѓачите: Ве молам, ве молам, не ме повредувајте, пуштете ме да одам“, додала таа.

Силувањето траело 30 минути, додека парот не успеал да се ослободи и да побегне. Тие веднаш ја алармирале полицијата, која успеала да ги фати напаѓачите за 24 часа. Жртвата идентификувала двајца малолетни сторители, соопшти вчера полицијата. Нејзиното момче ги идентификувало останатите пет.

Според обвинителството во Катанија, седуммина осомничени се обвинети за групно сексуално насилство.

РЕКЛАМА

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

ОСТАВИ КОМЕНТАР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

ПОВЕЌЕ ОД АВТОРОТ

- A word from our sponsors -

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

ХОРОР вест од Германија: 32-годишен Македонец убиен, настрадал во тепачка со Еритрејци

Триесет и две годишен Македонец бил убиен во германскиот град Есен. Тој настрадал по расправија со двајца Еритрејци. Кавгата се претворила во тепчака во која, македонскиот државјанин бил тепан со пивско шише објави Билд.де. Сведок на настанот му пружил прва помош и се обидел да го реанимира повредениот,...

Убава утринска вест: РАСТЕ минималната плата – од март, еве колку ќе изнесува

Од 2017 година минималната плата постојано растеше и сега изнесува 20.175 денари. За 6 години минималната плата се зголеми 4 пати, а во наредниот месец следи ново покачување. Прво се зголеми на 12.000, потоа на 15.200 денари, па на 18.000, а од минатата година таа изнесува 20.175 денари. За...

Журналисти от Западните Балкани, свързани с неправителствената организация AJCF, която дарява за популяризирането на руските разкази

Според медиите от Молдова, германската неправителствена организация "Assoziation Journalisten im Kampf um den Frieden" - (AJKF), "Асоциация на журналистите за борба за свобода" - е отпуснала грантове за популяризиране на руските разкази в Молдова. Медиите сочат определена Светлана Андреевна Бойко - пропагандатор на проруските наративи в Молдова -...

(ВИДЕО) Двојно убиство кое го потресе цел регион: Ги заклал поранешната жена и мајка и

Маж (48) е уапсен вечерва во Србија под сомнение дека ги убил поранешната сопруга (47) и нејзината мајка (75). Телата се пронајдени во куќа во селото Раковац во близина на Беочин, јавуваат српските медиуми. Како што дознава Н1, полицијата го пронашла осомничениот на местото на убиството. На телата имало...

(ФОТО) ЛиДеМ со учество на 9-тата Национална конференција на Младежко ДПС во Софија

Претставници од подмладокот на ЛДП, деновиве беа дел од 9-тата Национална конференција на Младежко ДПС во Софија. За ова информираа самите тие преку социјалните канали на партијата: -На одржувањето на деветатта (9) Национална конференција на Младежко ДПС (Бугарија) под слоганот „Силата е во нас“ во присуство на сите...

Голема несреќа: Лошата вест брзо се прошири – маж паднал од трет кат на познат трговски центар, не успеал да се спаси, голема трагедија...

30-годишен маж вечерва загинал при пад од третиот кат во Трговскиот центар Рајиќево, јавија медиумите во соседна Србија. Несреќата се случила околу 18:30 часот. Мажот паднал од висина од околу 15 метри, а деталите за трагедијата се уште не се познати.

18-годишна девојка исчезна во Струга: Нејзиниот татко моли за помош

Педесетгодишен стружанец трага по неговата 18 годишна ќерка која исчезнала. „Р.А.(50) од селото Лабуништа, струшко, пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка С.Б.(18)“, објави МВР. Во пронаоѓање на девојката вклучена е полицијата.

БРУТАЛНО НАСИЛСТВО: Маж (29) пцуел, навредувал и удрил девојка во глава – веста ги вознемири сите, најмногу жителите на градот Земун

Маж со иницијали, М.Ш. (29) е уапсен поради сомнение дека ја нападнал својата девојка С.О. (28). Се сомнева дека ја пцуел и навредувал девојката, а потоа и физички ја нападнал. Сето ова се случувало во Земун, во соседна Србија. Се сомничи дека неколку пати ја удрил во пределот на...

Тошковски потврди дека обезбедувач на Мицкоски нападнал друг полицаец – се огласиј и од ВМРО-ДПМНЕ, познато е што ќе сторат тие

Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски бара од надлежните институции и служби целосно да го расчистат случајот, во кој член на обезбедувањето на Христијан Мицкоски нападнал полицаец во една кафеана, а потоа бил уапсен. -Во однос на инцидентот кој се случи изутринава пред угостителски објект на територија на...

Шефот на обезбедувањето на Мицкоски нападнал колега полициски службеник пред угостителски објект

Според порталот 360 степени, шефот на обезбедувањето на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, Ивица Б., рано изутрината нападнал колега полицаец кој извршувал службени дејствија, а веднаш по нападот бил лишен од слобода. Непотврдени информации велат дека полицијата, во потрага по дрога, сакала да изврши претрес во познат...

На пензионер му експлодирал половиот орган: Лекарите биле шокирани кога виделе што заглавил во меѓуножјето

Страшен медицински извештај од Австралија ја опишува судбината на пензионер (73) кој турнал неколку батерии во пенисот. Кога пензионерот ставил неколку батерии во пенисот, пенисот му пукнал. Д-р Брендан Акихико го опиша инцидентот во застрашувачки извештај. Медицинскиот тим истакна дека туѓите тела во уретрата претставуваат уролошки итен случај и...

(ВИДЕО) Се појави снимка од Навални, опозициски медиум во Русија порача: Ова не е последно видео од него – внимавајте што пренесувате

Објавено е видео од судница, кое наводно било снимено во четвртокот, кога на рочиштето преку видео врска се приклучил Алексеј Навални од затворската колонија. Клипот го објави независната руска медиумска куќа СОТА. „Алексеј е здрав и весел“, соопшти СОТА на својот канал „Телеграм“ и ги замоли новинарите да не...